Lze nabíjet AAA baterie přes USB?

Pochopení toho, jak efektivně používat a zvyšovat výkon vaší baterie AAA, je něco, co si již mnoho uživatelů osvojilo. Zdá se však, že správné nabíjení takových AAA USB dobíjecích baterií je problematickým bodem diskuse. Baterie AAA často selžou častěji nebo rychleji degradují, když se s nimi během nabíjení špatně manipuluje.
Způsob, jakým nabíjíte baterii AAA, ovlivňuje stupeň nebo dobu trvání služby, kterou bude poskytovat. Při nabíjení AAA baterií je nezbytné dodržovat přísné pokyny, a to ještě více, když není k dispozici originální nabíječka.

ZL-URB06-usb-rechargeable-batteries-detail-3

Má nabíjení USB nepříznivý vliv na baterii?
Ano, ve vzácných situacích může být nabíjení USB škodlivé pro baterii AAA. Nabíjením přes USB riskujete poškození chemického složení článku. To je způsobeno skutečností, že porty USB nenabízejí stabilní, rychlé nebo bezpečné nabíjení.
Nabíjení přes USB může být pro vaši baterii škodlivé. Kolísání napětí představuje vážnou hrozbu pro jakýkoli elektrický přístroj a může způsobit značné škody. Na druhé straně USB kabely nabíjejí baterie pomalu, což může být za určitých okolností výhodné.
Nejlepším postupem je nabít baterii co nejvíce pomocí originální nabíječky dodané s vaším nákupem nebo nabíječky, kterou si musíte zakoupit samostatně.

Napájení pro různé generace USB
1. USB 2.0
Při nabíjení větší AAA baterie má USB 2.0 s nízkým proudem limity. Udržování jasné obrazovky nebo plné funkčnosti během nabíjení může vést k čistému vybití článku, protože port USB a kabel nemohou podporovat oba úkoly. Připojení rychlého disku k velké baterii vyžaduje více než 500 mA, což může mít za následek problém s napájením původního připojení USB.

2. USB 3.0
Tento technický vývoj, vydaný kolem roku 2008, zmírnil omezení napájení způsobené USB 2.0 zvýšením proudu. Toto vylepšení bylo vybráno, aby se zabránilo rušení vysokorychlostního přenosu dat mezi zdrojem energie a elektronickým zařízením kvůli malému zemnicímu kabelu.

3. USB 3.1
Tento druh připojení USB je někdy označován jako konektor typu C. Kvůli nevýhodám předchozích kabelů USB byl vytvořen USB 3.1, aby tyto problémy řešil. Na rozdíl od původních konektorů USB 2.0 a 3.0 má připojení typu C 24 pinů a je reverzibilní. To znamená, že kabel může být zasunut do zdroje energie nebo gadgetu v libovolném směru.

Je možné nabíjet AAA baterii jakýmkoliv USB kabelem?
Existuje několik způsobů nabíjení baterií AAA, když se původní nabíječka baterií AAA nepoužívá. Využití USB kabelu je jedním z několika life hacků, které mohou sloužit jako úžasná náhrada vaší nabíječky baterií. I když je nabíjení baterie přes USB praktické, ne každý kabel splňuje kritéria potřebná pro váš článek.
I když jsme si vědomi, že dobíjecí baterie USB v několika ohledech překonávají alkalické baterie na jedno použití, žádná technologie není bezchybná. Nabíjecí baterie, stejně jako vše ostatní, mají své výhody i nevýhody. Věříme však, že po srovnání dobíjecích baterií s bateriemi na jedno použití budete souhlasit s tím, že dobíjecí baterie jsou lepší.

Send your message to us:

INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Flag


Post time: Jul-03-2022
INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Heart

INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Plane