AAA pilleri USB ile şarj edebilir misiniz?

AAA pilinizin performansını nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı ve artıracağınızı anlamak, şimdiye kadar birçok kullanıcının ustalaştığı bir şeydir. Ancak, bu tür AAA usb şarj edilebilir pillerin uygun şekilde şarj edilmesi, tartışmanın kilit noktası gibi görünüyor. Çoğu zaman, AAA piller şarj süreleri sırasında yanlış yönetildiğinde daha sık bozulur veya daha hızlı bozulur.
AAA pilinizi şarj etme şekliniz, sağlayacağı hizmetin derecesini veya süresini etkiler. AAA pilleri şarj ederken, orijinal şarj cihazı mevcut olmadığında daha da fazla katı talimatlara uymak önemlidir.

ZL-URB02 USB Rechargeable Battery Details-11

USB şarjının pil üzerinde olumsuz bir etkisi var mı?
Evet, nadir durumlarda USB şarjı AAA pil için zararlı olabilir. USB üzerinden şarj ederek hücrenin kimyasal yapısına zarar verme riskiniz vardır. Bunun nedeni, USB bağlantı noktalarının sabit, hızlı veya güvenli şarj sunmamasıdır.
USB üzerinden şarj etmek piliniz için potansiyel olarak zararlı olabilir. Voltaj dalgalanmaları, herhangi bir elektrikli cihaz için ciddi bir tehdittir ve önemli zararlara neden olabilir. Öte yandan, USB kabloları pilleri yavaş şarj eder ve bu bazı durumlarda avantajlı olabilir.
Yapmanız gereken en iyi şey, satın aldığınız ürünle birlikte gelen orijinal şarj cihazını veya ayrıca satın almanız gereken bir şarj cihazını kullanarak pilinizi mümkün olduğunca şarj etmektir.

Çeşitli USB nesilleri için güç kaynağı
1. USB2.0
Daha büyük bir AAA pili şarj ederken, düşük akımlı USB 2.0′ın sınırları vardır. Şarj sırasında parlak bir ekranın veya tam işlevselliğin korunması, USB bağlantı noktası ve kablo her iki görevi de destekleyemediğinden hücrenin net olarak boşalmasına neden olabilir. Hızlı bir disk sürücüsünün büyük bir pil takımına bağlanması 500mA’dan fazla sürer ve bu, orijinal USB bağlantısında güç sorununa neden olabilir.

2. USB 3.0
2008 civarında piyasaya sürülen bu teknik gelişme, akımı artırarak USB 2.0′ın neden olduğu güç kısıtlamasını hafifletti. Bu iyileştirme, küçük topraklama kablosu nedeniyle güç kaynağı ile elektronik cihaz arasındaki yüksek hızlı veri aktarımına müdahaleyi önlemek için seçildi.

3. USB 3.1
Bu tür USB bağlantısına bazen C tipi konektör denir. Önceki USB kablolarının dezavantajları nedeniyle, bu sorunları gidermek için USB 3.1 oluşturulmuştur. Orijinal USB 2.0 ve 3.0 konektörlerinin aksine, C tipi bağlantı 24 pime sahiptir ve tersine çevrilebilir. Bu, kablonun güç kaynağına veya cihaza herhangi bir yönde takılabileceği anlamına gelir.

Bir AAA pili herhangi bir USB kablosuyla şarj etmek mümkün müdür?
Orijinal AAA pil şarj cihazı kullanımda değilken AAA pilleri şarj etmenin birkaç yöntemi vardır. Bir USB kablosu kullanmak, pil şarj cihazınız için harika bir yedek olarak hizmet edebilecek birkaç yaşam hilesinden biridir. Pil takımını USB üzerinden şarj etmek kullanışlı olsa da, her kablo hücrenizin ihtiyaç duyduğu kriterleri karşılamaz.

USB şarj edilebilir pillerin birkaç yönden tek kullanımlık alkalin pillerden daha iyi performans gösterdiğinin farkında olsak da hiçbir teknoloji kusursuz değildir. Şarj edilebilir pillerin her şey gibi avantajları ve dezavantajları vardır. Ancak, şarj edilebilir pilleri tek kullanımlık pillerle karşılaştırdıktan sonra, şarj edilebilir pillerin daha iyi pil olduğu konusunda hemfikir olacağınıza inanıyoruz.

Send your message to us:

INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Tree


Post time: Jul-03-2022
INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the Truck

INQUIRY NOW
  • * CAPTCHA: Please select the House